Do nedávna jsem byla k celé kampani #metoo obezřetná. Mluvil ze mě luxus někoho, kdo takovou zkušenost zažil jen jednou, a to ještě ne úplně doopravdy (a demence holky, co se směje těm pitomejm textům BHG, jasný). Seděla jsem kdysi v parku na lavičce, poslouchala I’m not really optimistic od EOST, trochu se dojímala, když ke mně přišel pán, co si honil péro a nabídl mi, abych se k této aktivitě přidala. Měl vážně slušnej projev, asi jako jehovisti v metru, co se nezlobí, když se od nich nechcete nechat obtěžovat. Takže toho penisu jsem si napřed ani nevšimla. Když jsem pochopila, že nechce drobný, tak jsem mu stejně slušně odpověděla „né, děkuju, to je dobrý“. Asi jako když vám prodavač chce dát zpátky 2 koruny, ale vy to velkoryse necháte bejt. V klidu jsem odešla domů, kde mi teprve došlo, co se to kurva stalo.

Ten čerstvý zážitek byl o fous horší. Můj Kuba mě vzal na dotočnou seriálu, na kterém pracoval. Byl tam, mj., jeden boxer, co o sobě melodramaticky říkal, že je rváč, což mi přišlo mimořádně komický. Komický i je, že jsem mu hned úvodem řekla, že jistě slyšel o kampani #metoo a že nechci být žena, která si o to koledovala nebo někoho vyzývala. Jestli na tom trvá, tak mi může koupit vodku, ale že od toho skutečně nesmí čekat víc než povídání na baru o psech a že tu s někým jsem. Tvářil se, že jsem urazila jeho gentlemanskou čest. Jenže když jsem po chvilce plkání o krásách venčení čtyřnohých kamarádů chtěla jít o barovou židli dál, chytnul mě fakt hrubě a hnusně za ruku, řval na mě že určitě dobře líbám, olizoval mi ucho, zatímco jsem se snažila vysmahnout a hlasitě syčel, že mi chybí dobrý péro (což, jakožto holka, nemohu popřít).

To je pak těžký. Bylo to skutečně nepříjemný a neumím si představit, jak bych se takovýmu dvoumetrovýmu chlapovi, asi vysmejkla, kdyby tam nebylo dalších 150 lidí a on by se rozhodnul, že mi ukáže svoji představu o dobrém šukání. Znásilnění je věc příšerná a nejhorší. Jenže co se obtěžování týče, ženský jsou taky pěkný kurvy. Spousta z nich je např. ochotná svést ženatýho chlapa a ublížit tak jiné ženě jen proto, aby si dokázala, že je tak skvělá, že kvůli ní bude chlap od dětí něco riskovat.

S rovnoprávností/rovnýma platama souhlasím, nikdy jsem s tím problém neměla. U nás to problém není, naše hlavní je šéfKA, ale kdybyste ji někdy viděli v akci, tak byste pochopili, že matriarchát není řešení.

Hodně se pak taky mluví o objektifikaci. A ono je samozřejmě něco jinýho, když jste objektem slizkýho a agresivního boxera, co vás oblizuje před lidma, než když se to děje v soukromí a s vaším laskavým svolením. Já si v posteli nechci připadat vnitřně krásná, já chci potvrzení mé vnější krásy od někoho, kdo o tom, dle mého, může skutečně rozhodovat!

Vybírat si mocného, tzn. úspěšného, tzn. silného partnera je přece v genech. Když si chlap nevěří, tak máte strach, že se o vás nepostará. Finančně si to zázemí mohu (díkybohu) udělat sama, ale v posteli bych potřebovala něco jiného. A nemyslím tím, aby mi můj milenec říkal, že ta rigorózní práce je skvělá a že u toho chce mít výhled na knihovnu. Takhle to nefunguje. Objektifikace v posteli je příjemná a při dobrovolném sexu i nepostradatelná.  A ano, můj současný milenec nebo jak tomu mám říkat slušně, mi tuhle řekl, že jsem vážně chytrá, což je hezký, ale jinak mě objektifikuje ostošest, za což je mu moje samotou vyprahlé tělo a sebevědomí docela vděčné. Že jsem chytrá a dobrá a zajímavá mi může říkat někdo jinej, někde jinde. Šéfka v kanclu, profesor ve škole, budoucí stálejší partner u večeře, kamarádka u vína, máma na nákupech nebo třeba sousedka na chodbě.

Vím, že o tomhle ta kampaň není a že k mému Kubovi se #metoo nejspíš vůbec nedoneslo. Ale nerada bych se o to málo objektifikace, kterou zažívám, připravila. Je mi to příjemný. To je celý.

051b045d087c5f209631bcbef5f7492d0dcbce.jpg

Kdyby má vnitřní krása byla vnější, vypadala bych asi nějak takhle.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s