Jestli mě nějaký filmový klišé fakt nebere, pak to jsou očistný scény během vydatnýho deště. Když se jenom trsá jako ve Zpívání v dešti, tak dejme tomu, ale má-li z nebe pršet katarze a smývaj-li se najednou velesymbolicky všechny hříchy hrdinů, začnu se nespokojeně cukat. I když jde o pecky jako Stud nebo Matrix Revolutions.

Přitom v očistnou funkci tekoucí vody věřim jako v máloco. A díky sprše si ji můžu vychutnávat na max. Upřímně, když odhlédnu od požitků sexuální povahy, neznám větší labůžo, než se sprchovat. Nemyslím při tom stoupnout si pod proud vody, namydlit se, opláchnout, a pak zmizet do bezútěšného sucha ručníku. Já myslím vykydnout v tý sprše naplno. Absolutně… ne v řádu sekund, ale spíš desítek minut.

Sednout si dolů na zem a nechat po sobě stýkat ty čůrky vody, teplotně pochopitelně tak vyvážený, aby i po skoro dvou metrech volnýho pádu zvládly kůži zahřívat ideálním způsobem. Je to dokonale relaxační zážitek, kterej uvolňuje, prohřívá, lehce masíruje a hlavně smývá všechny bolesti těla i duše. Splachuje nečistoty ne jen z jedný schoulený osoby, ale snad z celý civilizace.

Vydržel bych to hodiny, mnohem dýl než válet se ve vaně. Navíc si strašně vážim antistresovejch účinků týhle procedury, stejně jako schopnosti vytáhnout z festovní vožralosti, i z tý nejhorší kocoviny (severská metoda kombinovat ledovou a horkou sprchu se může zdát přehnaně ostrá, ale opici zahání líp než kolča s míchanejma vajíčkama).

Jediným problémem tak je aspekt finanční a taky ekologickej. Prachy se schrastit daj, ale když si nechám po hlavě protéct galon teplý vody, jsem přeci jen rád za existenci všech těch aquaparků a chladících věží jadernejch elektráren – páč jinak bych si snad fakt myslel, že když malý Afričátka nemaj co bumbat, má na tom svůj nezpochybnitelnej podíl moje zevlení pod nekončícím vodopádem v český koupelně.

mem

Dá se to říct i takhle… 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s