Šárka je moje kamarádka. Zdráhám se použít slovo nejlepší, abych to nějak nezaklela. Abych nějak nezakřikla těch skoro 10 let, co se úspěšně táhnu za jejím kouzlem. Šárka je vše, co já nejsem.

Chodily jsme spolu na vejšku, ona byla o 2 ročníky a několik společenských tříd vejš a slyšela jsem o ní legendy od prváku. Že je krásná, chytrá, pracovitá, rozumná, udržuje si zdravý vztah sama k sobě a i k ostatním. Pak jsme se na nějakym pitomym školním večírku konečně seznámily osobně a ukázalo se, že legendy mi neřekly úplnou pravdu. Šárka byla všechno to krát tisíc. Všechno, co já nejsem.

Seznámení proběhlo jako klasické zamilování. Seděly jsme spolu někde bokem, pily borovičku s grepovym džusem (večírek pořádali ambiciozní Slováci) a stihly si za těch pár hodin říct velmi osobní, bolestivé i radostné záležitosti našich rodin, vztahů a plánů do budoucnosti. V noční tramvaji jsme se rozloučily a když mi pak poslala smsku, tak jsem se v posteli culila jak blbec. Prostě zamilování. Které trvá.

Šárka je kudrnatá, už rok nekouří a cvičí skoro každý den, aniž by mě s takovejma informacema buzerovala. Nikdy jsme neměly konflikt nebo rozpor. Postarala se o mě při všech rozchodech s Michalem a nikdy mi neřekla, že to další víno už si nedáme, protože musíme jít domů. Možná je v tom něco v našich jménech. Šárka – to je Pančochová, Záhrobská, divoká Šárka a ok – Šárka Vaňková. Ale Agáta? Slavná Agáta je jen jedna. A to nechceš…

Můj zlý vnitřní hlas mi samozřejmě říká, že se mnou kamarádí ze soucitu, ale nakonec dojdu k tomu, že je to jedno. Jsou lidi, co nemají na světě vůbec nikoho. Já mám děvče, co mě učí sebeúctě, sebelásce a sebevědomí a co mi bude už asi navěky inspirací.

me-and-my-bff-at-80-you-look-nice-who-30048047.png

Mít Marťase a Danečka je zázrak, ale mít holku je vůbec nejlepší.

One thought on “ ŠÁRKA ”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s