Mám Česko rád. Jsem vlastně hrdej na svoji domovinu, a i proto nemám moc rád takový ty generalizace o závisti, hezčích holkách nebo větší korupci, protože si pořád myslím, že procento zmrdů bude napříč glóbem dost podobný (a v nezávislejch seznamech zemí s top koc taky nebejváme).

Pokud ale naše země v něčem zaostává, je to bezesporu kvalita prostředí pro lyžaře a snowboarďáky. U nás to stojí fakt za pytel. Ceny jsou přitom už stejně vysoký jako za kopcema – ale zato horší sjezdovky, míň sněhu a horší počasí, protože ty naše hůrky jsou takoví Krytináři mezi normálníma evropskejma chlapákama, k tomu front plná prdel. Kdejaký bulvární relace se nás sice snaží obullshitovat, že i v Česku stojí hory za něco, a to většinou proto, že odtama do televize Vereška vystaví svoje nový kozy a Janeček se pochlubí kolik ženskejch zrovna píchá, ale realita je fakt trudná.

Proto vždycky zásadně pookřeju, když překročím 48. rovnoběžku a dofrčím do opravdovejch velehor. Jedno jestli Alpy nebo Dolomity, Rakousko, Itálie, Francie nebo Švýcarsko, pro člověka odkojenýho těma českejma buzerplacama je to pokaždý balzám na duši. Jasně, když si chcete debužírovat a přísnej sjezd oslavit krvavým steakem, musíte sáhnout hlouběji do kapsy… ale už to nejsou pálky jako dřív. A pokud jste skromní v ubytku i ve stravování, vyjde vám to víceméně šul nul s hoch českejma lokalitama, ve kterejch se beztak jen prostojíte ve frontách k ryzí nasranosti.

Alpský svahy jsou pro každýho lyžníka z pod Řípu orgasmem. S širokejma, často dokonale upravenejma sjezdovkama, bez front, bez stresu a bez rizika, že byste si nemohli užít vrcholnej sportovní zážitek. Jsou to v jádru vobyčejný, přesto nadpozemsky příjemný seance. Když sekám ty oblouky a zpod skluznic mi odlítává čerstvej snížek, cejtím, že do mě vstupuje pozitivní energie, která mi pak pomáhá brodit se hovnama po celej zbytek roku s minimálně o 13% lepším naložením. Bájo.

Jediný, co mě na tomhle zenovým dovolenkování děsí je fakt, že v takovou chvíli cejtim nejen těsnější sepětí s Ledeckou, Bankem, Cabadajem, Máchou a Převrátilem, ale i s Václavem Klausem.

exp

Jen ty moje skillz nejsou úplně nej…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s