Miloše jsem nikdy nevolil. Ale ani jsem si o něm nemyslel, že je nechutný zákeřný hovado. Vlastně i krátce poté, co jsem do urny hodil lístek se jménem toho spavýho dědka, co ho chtěli narychlo přelakovat na divocha ze Sex Pistols a Visáčů jsem svý kámoše přesvědčoval, že všechno bude v pohodě při jakýmkoliv výsledku. Žádnej stres, zbytečně moc se to hrotí – jen co skončí kampaň, zkrotne Zeman jako ukojenej děda, co si hodlá užít hru na tatíčka národa, jen se sociálnějším cítěním.

Kurva, jak já se mejlil! Kolotoč nenávisti, kterej tahle zákeřná slíva rozjela, mě opravdu překvapil. Já naivka si myslel, že bude jako správnej prezident jen zdravit prvňáčky, pokládat věnce a maximálně si občas nechá překouřit od stážistky nebo zprcá nějakou herečku/spisovatelku/kámošovu holku, tak jako svýho času nadprcíř Havel. A von místo toho dělal ostudu doma i ve světě, lhal, nadával, čuřil a chodil pozdě na funusy, a když měl udělat něco státnickýho, povolal leda partu svejch starejch kámošů z časů Zemáku a udělal z nich novou vládu.

Nemám na prezidenta kdovíjaký nároky. Jen si myslim, že by měl národ vobčas povzbudit, podporovat v něm to dobrý a s klidem moudrýho krále upozorňovat na ňáký ty nešvary. Babičkám lichotit, chlápky na vrcholu sil motivovat a dětičkám bejt za vzor – a ne jen všechny pičovat, do rádia rapovat o kundách a v televizi vožralej blejt na korunovační klenoty i ústavu.

No a právě proto mě výsledky prvního kola prezidentských voleb docela potěšily – bál jsem se, že toho Miloš pobere víc, a naopak nějakej jeho pronásledovatel výrazně míň. Rozdíl mezi oběma finalistama ovšem kupodivu není kdovíjak velikej, takže je slušná naděje, že se náš příští prezident dožije konce svýho mandátu a že nebude sjíždět dětský porno, zatímco vedle v kanclu zrovna vrcholí nějaká kokainová party.

Jasně, tahle naděje ze mě vyprchává každým dnem. Protože když srovnám ty úderný billboardy a inzeráty, který dělaj ze Zemana vůdce křížácký výpravy proti islámu, až se i bin Ládinovo kompletní příbuzenstvo musí strachy klepat, že na ně tenhle geroj brzy vlítne a vypálí jim nory dřív než řekneš „popelníček“, no a vedle toho položim srandovní videa jakejchsi panicoidních youtuberů, že volí Drahoše, protože chodí zpívat do sboru, tak to mě přepadá pořádná skepse.

Tím spíš když se pan profesůrek občas vysere na milion a půl voličů, co čumej na Novu, a radši jde popíjet pivo s pár stovkama svejch ctitelů do poblblýho kulturáku v KrPoli. Nebo když na jeho podporu vylízaj z nor zoufalci Kocábova typu, tak přestávám věřit, že by i babky, co je jejich největším ročním dobrodružstvím procházka do kurníku pro dvě vajca, volily někoho jinýho než vypitýho jezevce z Vysočiny.

Na druhou stranu teď ještě můžu věřit. Můžu se ráchat v optimismu a opájet se nadějí. A minimálně do soboty večer si naplno neuvědomit, že i guma bez vysoký školy, jako je Ovčáček, zvládne se svejma zprohejbanejma kámošema celkem bez námahy vojebat tu půlku republiky, co se furt považuje za chytřejší a šikovnější.

zemanKdyž vyhraju, budu pokornější…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s