Kdo neznáte Threadless, je to ten obchod s parádním trígama, co maj libový obrázky nebo vtipný nápisy jako “In case of emergency, BREAK DANCE”, “I listen to bands that don’t even exist yet” nebo (moje zamilované) “Meat is murder. Tasty, tasty murder.”. (Obrázky popisovat nebudu, to už bych vám tady rovnou mohl vyprávět kreslený vtipy.) Svůj první nákup jsem u nich udělal skoro před deseti lety; léto 2008, dolar za patnáct vočí a výprodej triček po devíti buckách za kus, takže jsem jich pořídil pěknou fůru a nadělal s nima velikou parádu.

V následujících letech jsem to ještě párkrát zopakoval, ale poslední dobou jsem na ně trochu pozapomněl; dostávám se holt do věku, kdy by muži měli přestávat nosit vtipná trička a vzít si radši košili. Když jsem ovšem v půlce listopadu zjistil, že jsou tam zase výprodeje, neodolal jsem a vydrancoval jim nabídku jak Jarda Jágr soutěže miss. Nedošlo mi ovšem, že se za ty roky změnil způsob zasílání věcí z USA.

Tenkrát člověk prostě pár týdnů čekal a jednoho krásnýho dne zazvonila pošťačka s balíkem. Aktuálně to ovšem funguje tak, že člověk v půlce listopadu nakoupí trika, u kterejch je napsáno, že shipping bude trvat 1-3 weeks, čeká, čeká, po 4 týdnech začne bejt trochu nervózní, protože Vánoce na krku a něco z objednávky bylo myšlený jako dárek, tak si vytrackuje číslo zásilky a zjistí, že trička jsou údajně už tejden v Česku k proclení – no a 27. prosince najde ve schránce lísteček z 22.12. (kterej tam 23. prosince rozhodně nebyl) plus upomínku z 27. prosince, že si má něco vyzvednout na poště.

Radostně jsem zaržál, že trika jsou tu, čert vezmi, že trochu pozdě; jaké bylo mé zklamání, když na poště místo hadrů čekal hodně tlustý dopis v ptydepe o tom, kde a jak si je můžu vyzvednout. Svěřil jsem se se svým trápením sociálním sítím a když jsem ve středu vyrážel do Košíř, byl jsem vybaven řadou rad, jak v domě hrůzy na Plzeňské, kde sídlí Celní úřad, uspět. Kvůli řadě historek, které radící neváhali přidat, jsem byl ale přesvědčen, že spíš než rady by mi mohla pomoct získat mé potištěné kusy textilu útočná puška.

Neuvěřitelné se ale stalo skutkem: nikde žádná fronta, celníci i pošťačky ochotné, všichni mě vždycky laskavě nasměrovali k dalšímu okénku a po slabé půlhodince jsem si odvážel igelitový pytel s mým ošacením. Doma jsem trička spokojeně vybalil, jsou ještě krásnější než vypadala na obrázku a už dva večery za sebou jsem za ně byl obdivován. Navíc je po svátcích, takže ty, co se měly proměnit v dárky, mi zůstaly za drápky. Jen si nejsem jistej s tím, co jsem měl pro Gátu; nevadí, že je růžový s jednorožcem, ale potřeboval bych do něj menší břicho a větší kozy. Ale ono se to nějak udělá.

https://cdn-images.threadless.com/threadless-shop/products/858/636x460design_01.jpg?w=1272&h=920

MICK CHUCK. ONE. TWO.

 

3 thoughts on “ TRIKA Z THREADLESS ”

  1. Při slovech „celní úřad“ se mi obrací kudla v kapse, taky odtamtud mám historku. Když to shrnu, strávila jsem tím strašně moc času, bylo to tam jako bludiště, vůbec nikdo nevěděl, kde ta zásilka je, přestože po mailech jsme měli od někoho potvrzené, že tam je, a když jsem se konečně probojovala do kanceláře, kde o tom věděli, tak mi řekli, že si to sama proclít nemůžu (přestože v mailu zase tvrdili, že jo, však proto jsem přijela, neasi), protože to je strašně moc komplikované a ještě k tomu v úplně jiné budově, která je (insert milion nesrozumitelných instrukcí, kudy tam mám jít), a že mi to udělají oni za prachy (což jsem věděla už z toho mailu, ale tuto možnost jsem volit nechtěla, když mi řekli, že to můžu udělat sama zadarmo, samozřejmě!).

    Nakonec jsem odjela bez balíku, nasraná, a to to přitom ani nebyl můj balík, jela jsem to řešit pro přítele. Už nikdy, děkuju.

    To se mi líbí

  2. Objednávala jsem taky, uplně stejnej postup, sedí i datumy (27. 12. na poště místo balíku ten dopis). Nicméně jsem si to nechala odbavit poštou (posílala plnou moc atd) a trika přišla až dnes. Doplácels něco? Já totiž zcela nečekaných 1098,-! Takže sbohem threadless..:/

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s