Dlouho jsem nic nenapsala. Už mi to začalo bejt blbý. Asi jako když lidem kolem Dušiček a Vánoc začne bejt žinantní, že na „svoje“ hroby kašlou, tak je jdou očistit od shnilýho listí a mechu. Nejsmem goth, ale hřbitovy mě šíleně uklidňujou, zvlášť když jsou hezky upravený, svítěj na nich svíčky a začíná se stmívat.

S babičkou jsem na hřbitov jako dítě chodila furt.  Nikdy mně to nepřipadalo strašidelný – bavilo mě pročítat si srandovní jména, počítat, kolik bylo lidem, když umřeli a dětsky se lekat u dětských náhrobečků – to je, mimochodem, důvod, proč byste Marťase na hřbitov za živa nedostali – jeho babi uměla ty dětský otravy svítiplynem podat nějak pekelně sugestivně. Moje se u dětí nedojímala. Bylo tam ticho a bylo tam hezky. Dnes chodím na hřbitov právě za babičkou.

Víte, s mojí babičkou to nebyla žádná pohádka, byla šíleně přísná. Především sama na sebe, a pak hned na ty, který měla nejraději. Nebylo to s ní jednoduchý, když byla při plný síle. Když ji síly opouštěly, tak už to ale nešlo vrátit zpátky a cesta ke vztahu bez výčitek se nehledala snadno. Asi byste se divili, kdybych vám řekla, kolik času věnuju výčitkám teď já – že jsem se málo starala, málo za ní chodila do starobince, málo se snažila.

Ale na hřbitově mě to většinou přejde. Tam je naprosto jasný, že to jediný, co po nás brzo zbude, bude hrob a při troše štěstí nějaký ty děti, co budou za nás pálit svíce. A žádná babička (ani ta moje), by nechtěla vidět, jak její vnučka ten krátký čas tráví od rána do večera obviňováním se z něčeho, co ovlivnit nešlo, nejde a ani nepůjde.

4ee0b6720a80d60413c4dfc4b097c5ce--creepy-pics-creepy-stuff.jpg

Poslední důvod, proč se nezabít, leží na hřbitově, stačí ho sebrat. Bizarní, ale určitě ne morbidní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s