Jsem velkej kluk, takže už leccos pamatuju. Třeba nafrčenýho Slávka Bouru. Nebo moderátorský pokusy Štefana Margity. Anebo poslance Aleše Juchelku, jak s výrazem celoživotního panice předává slovo, a pak se ozve „Připrav se, hrajem“. Ale Jaromír Soukup, to je úplně jinej level. Jinej sport. A moderátorská vyndanost na entou.

Dlouhý roky o tomhle chlapíkovi kolovaly drsný storky, který obnášely buď výstupy jeho boxerskejch kamarádů, prcání Katky Brožový, nebo testování šílenejch pořadů TV Barrandov na lidech, který přežili jen ty nejodolnější jedinci, léta trénovaný Duem Jamaha, telenovelama a Lenssenem a spol.

Rozhodující moment v životě tohoto zjevu, potažmo rozhodující moment v dějinách celé české kulturní obce minimálně od časů sbírky na vyhořelý Národní divadlo, ovšem nastal, až když se mistr Soukup rozhodl pro kariéru moderátora.

Jasně, začátky byly trochu trnitý, lidi si všímali víc vypitejch etud páně prezidenta, než noblesy a sofitikovaný razance, s jakou Soukup zvládá pokládat svý dotazy. Naštěstí se ale záhy povedlo zachytit pár jeho zásadních výstupů a ty na facebooku zlidověly rychleji než supr návod Venci Klause, jak snadno a levně pořídit luxusní pero. Díky tomu se tenhle Rain Man český moderátorský školy začal těšit obrovský popularitě, takže co chvíli sype vtípky, stírá politiky nebo laškuje s legendama typu Jirky Ovčáčka.

Díky Soukupovi teď můžou i zadrhávající retardové ze zvláštních škol uvěřit pocitu, že by třeba taky jednou mohli zazářit v bedně. A to je úžasně motivační.

Navíc se mi líbí, jak se tenhle frajer umí postavit kritice čelem: Když ho kárali, že zabil novinařinu tím, jak okatě nadbíhá Milošovi v prezidentskejch interview, nenechal se rozhodit a napříště mu vlezl do prdele už tak hluboko, že mu byly vidět sotva podrážky od bot. A když se divili, že má najednou v bedně stejně pořadů jako jeho ženská, suverénně si jich vymyslel dalších osmnáct (a ty nejrychleji zrušený z nich i sám odrežíroval!).

Ze všeho nejvíc ale miluju jeho gestikulaci, protože když se to neurotický máchání packama spojí s projevem vyzkratovanýho RoboCopa, vzniká něco, co se naprosto vzpírá dosavadním estetickejm kritériím. Díky tomu vím, že v televizní nabídce je ještě pár kousků, co uměj překvapit. Že nestojí za to se někde topit v depkách nebo v deliriu, když zrovna teďka může na Barrandově běžet nějakej novej legendární kousek jak z obludária, o kterým budu jednou hrdě vyprávět svejm dětem, že jsem ho zažil na vlastní oči.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s