Mám dceru. Asi jsem vám to zapomněl říct.

Navíc si možná říkáte, proč to sakra nebylo napsaný jako úplně první důvod, proč se nezabít. Je to ale složitější.

Zaprvý je spousta věcí, co vám neříkám a je to tak dobře. Třeba do toho, jak často chodím do bordelu nebo komu fandím v tenise, je vám fakt hovno. A zadruhý, nevim… když mi je ouzko, samotný vědomí, že mám úžasnou dceru se svojí před-před-předchozí holkou mi náladu nespraví. Zeptejte se Chestera Benningtona. Když to chtěl zabalit, těch šest harantů, který ví, že zklame, pro něj určitě taky bylo spíš dalším závažím než důvodem k optimismu. Tak proto.

Život s dítětem ale obnáší spoustu zajímavejch zážitků a o některý se s váma hodlám podělit, i když mě jinak ty deníky moderních fotrů moc nebavěj. Co mě ale naopak na fotrování baví, je rozšiřování obzorů ohledně audiovizuální tvorby. Poznal jsem youtubery pro nejmenší děti, co zvládnou klidně půl hodiny rozbalovat kindervajíčka. Poznal jsem i spoustu druhořadejch seriálovejch výplachovek. A najednou jsem docenil i průměrný hollywoodský animáky, protože se nestyděj vyrukovat s příběhem a špetkou humoru, což rozhodně není v tvorbě pro děti samozřejmost.

Jasně nejvíc u mě ale vede Prasátko Pepina. Legendární britskej seriál, kterej dokazuje všem feministkám, že jsou úplně mimo, když se bouří proti nevinnejm básničkám, protože veškerá zásadní seriálová tvorba pro mrňata už dávno je o cool holčinách. O nadrzlejch rošťandách, co si svoje mužský kamarády, brášky, kumpány i rodiče voděj jako loutky – Pippi punčochatá nebo Máša od medvěda by vám to vysvětlily.

Peppa takhle řádí v údernejch animovanejch pětiminutovkách, který přesně ví, kdy použít voice-over, kdy zvukovej efekt a kdy návykovej soundtrack. Je v nich tak dokonale namixovaný poučení s pohlazením, že proti tomu Pošta pro tebe působí jako béčkovej thriller z časů holocaustu. Navíc se precizně pracuje s vedlejšíma postavama a třeba running-joke o dinosaurovi malýho brášky se může směle rovnat Robin Sparkles, pauze Rossa s Rachel nebo promluvám Tichýho Boba.

Pepina je zkrátka boží – a ve většině aspektů trumfuje celou domácí filmovou tvorbu. Prasata to maj přitom v tomhle byznyse sakramentsky těžký. Zapadla Penelope, nudí mě prasátko Babe a zklamal i filmovej Bobík. Takže když nepočítám tu bachyni z reklam na Kofolu, jsou tyhle hravý dobrodružství malý prasnice Pepiny jediný, co zvládaj tuhle multikulti společnost bezezbytku přesvědčit, že v ní má  šanci fakt každej živočisnej druh.

pepi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s