Nejsem kdovíjakej technologickej fetišista. Užiju si dobrej biják kdekoliv, zvlášť když zrovna nejde o ňákej epickej blockbuster, co potřebuje velký plátno a hlasitej zvuk jak Okamurovi poslanci vzdělání. Na kvalitním kousku si pošmáknu i v bedně s ořezem, i v DVD ripu, i v busu na těch jejich rozhrkanejch monitorech, co vypadnou na každým dálničním výmolu. Jasně, HDčko je něco jinšího, je to trochu vyšší level, něco jako když vám ke smažáku s hranolkama daj i domácí tatarku a ne jen tu kejdu od Boneca, ale nemyslím si, že by dokonale vícíděný high definition udělalo třeba z těch českejch sraček vrcholnej zážitek.

Nicméně nejsem hovado, takže když jsem si jako neználek pořídil před pár lety novou bednu s technologií mazání digitálního šumu a nějakou dynamickou píčovinou, okamžitě jsem se polekal. Myslel jsem si totiž, že krabice s touhle vychytávkou, s různejma motion zlepšovákama a s pestrou škálou filtrů, mi upgradne filmovej zážitek. Jenže to jsem nevěděl, že všechny tyhle parády maj společnou jenom jednu věc: jsou úplně na hovno!

Tahle totální mrdka zvládla leda tak z Pána prstenů udělat pohádku ČT Ostrava a z Kmotra vystřižený scény z Otázek Václava Moravce. Dva dny jsem byl kvůli ní v depresi, že mě Alzák ošulil a prodal mi nástroj zla, co i Tarkovskýho promění v hnusnou telenovelu. Pak jsem ale naštěstí v menu našel, že se všechny tyhle vyfikundace, za který jsem si připlácel, daj v menu vypnout a že po jejich kompletní anihilaci už telka funguje normálně jako… no jako telka.

Od tý doby chodím systematicky po různejch domácnostech a všechny tyhle motion digital vyjebávky zabíjim (a jak jsem se před měsícem dočetl, nejsem v tom sám). Vypnul jsem je u táty. Vypnul jsem je u babičky. Vypnul jsem je i u Agáty a vypl bych je i u Marťase, kdyby měl telku. Vypnul jsem je svýho času i u Lucčinejch rodičů i v čekárně před ordinací svýho zubaře. Vypnul bych je klidně i na Hradě, protože ani ti nejzlejší lidi světa si nezaslouží koukat na bednu, která takhle neomaleně kurví obraz.

Pokud se tedy bojíte, že jsem už byl u vás doma, že spím ve vaší betli, snídám ve vašem obýváku a zahejbá vám se mnou vaše holka, stačí si zapnout televizi. Jestli vám tyhle sračky ještě v televizi frčej, víte, že jsem u vás nikdy nebyl.

Jsem v tomhle nicméně důslednej, takže se ještě uvidíme. Dokud totiž nepovypínám všechny motion kurvítka, co existujou, půjdu  po týhle křižácký cestě dál, a to s optimistickým vědomím, že ještě mám tomuhle světu co dát.

MuRu0rM

One thought on “ VYPÍNÁNÍ DIGITÁLNÍCH VYCHYTÁVEK V NOVEJCH TELEVIZÍCH ”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s