Pamatuju si, jak mi to v půlce devadesátek pustil bratránek. On byl teda spíš pošuk, věčně ležel ve sci-fi a knížkách o vesmíru, Visáče neposlouchal a když jsem ho vyzval, ať si jde kopat balónem, s pohravym ksichtem většinou ani neodpověděl, ale u televize občas míval dobrý tipy. A Pythoni k něm dobrejm tipům sakra patřili: první spatřenej díl MPFC byl rozhodně silnějším zážitkem než třeba první sex o pár let později. O sexu má člověk určitou představu, v podstatě něco čeká – ale nikdo nečeká španělskou inkvizici!

Občas si říkám, že bych se měl zeptat každýho člověka, se kterým přijdu do kontaktu, na jeho vztah k týhle šestičlenný partičce anarchističtější než Ulrike Meinhof. Jsem dalek tvrzení, že každej člověk, co má rád Monty Python, je kvalitní lidská bytost. U tvrzení opačnýho jsem si ale docela jistej – když se někdo v mym baru po pár dvanáctkách chce prát, bejvá to vždycky nějakej manták, kterej absolutně netuší, jak dopadnul fotbalovej zápas mezi řeckejma a německejma filozofama.

Uznávám, že kdybych si umístil na podnik nálepku, že ke mně nesmí nikdo, kdo neumí chodit švihlou chůzí, asi by mě za to čojka nepochválila. Ale rozhodně dodneška lituju, že jsem nepochopil jasný znamení “seber penis a vypadni”, který se mi ukázalo, když jsem s Terezou kdysi strávil u ní v bytě první víkend v posteli. Ve chvílích pauzy mezi prostopášnostma jsme si pouštěli videa z YouTube a já vybral skeč o mrtvym papouškovi. Tereza ho vydržela sledovat asi dvě minuty, ani se neusmála a pak to vypla se slovy, že je to píčovina, že ona by si přece určitě všimla, kdyby jí chtěl někdo prodat mrtvýho papouška.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem se před časem zbavil televize, byl tak zkrátka fakt, že už v ní nikdy nic tak vtipnýho nepůjde. Je to tak, už dlouho je televizní přístroj dobrej maximáně na to, aby vám na něm explodovali tučňáci. A ano, než jsem kdysi nastoupil do reklamky, snažil jsem se živit humorem jako wannabe scenárista a vždycky mi bylo trochu líto, že kvůli existenci týhle party nikdy nemám šanci bejt nejvtipnější člověk na světě. Ale splíny z toho se rozpouštěj vždycky hodně rychle; než spadne třetí šestnáctitunový závaží, je to zpátky v pohodě.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cb/Flyingcircus_2.jpg

Monty Python’s Flying Circus: křeče v břiše since 1969.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s