Nemyslím si, že by byl Marťas pražskou reinkarnací pána spasitele. Někdy se chová jako kokot, když má ty svý nálady, a na můj vkus je až příliš přecitlivělej, když jde o tu jeho Terezu a malýho Tiborka, ale jednu věc mu nikdo neodpáře: Točí to úplně nejlepší pivo na světě. Dokonale šmakózní. Dokonale osvěžující. Dokonale dokonalý.

Fór je v tom, že nejde ani tak o to, co Marťas ve svým báru zrovna čepuje. Samozřejmě, že když by servíroval upocený Krušovice, mohl by pěnu klidně čechrat přes duhu a používat chlaďák od samotnýho Mrazíka, a výsledek by byl beztak vhodnej leda k přímýmu vylejvání do hajzlu. Jenže Marťas tyhle patoky netočí, a tak si můžete užívat jeho neokázalý mistrovství – v seznamech největších pivních masterů ho sice nenajdete, nemachruje v hipsterskejch časácích, jak udělat šnyt a další vypózovaný mrdky, z nichž vyplyne nejčastěji to, že si za šest pětek dáte dvě deci nefiltrovanejch chcanek. Má ale perfektní grif, lásku k tomu chlastacímu řemeslu a úctu ke svejm zákazníkům, pročež pivíčko od něj je vždycky nádhernej požitek.

V tomhle si Marťase strašně cením. I když nepotřebuje frajeřit na zdi s osvědčením o péči o pivko, trubky má stoprocentně nejčistší na celým Žižkově, na to bych vsadil pravou kouli. Nemusí se u točení tvářit jako mistr gastrosvěta, ale vždycky vám trefí dokonale míru a jeho škopek má parádní čepku, že by ji i v reklamách na Pilsner Urquell záviděli. Teplota vždy ideální, ať venku praští, nebo polovina zákaznictva zdechá na ulici pod tíhou třicítek – asi nemusím dodávat, že v takovejch vedrech namražuje krígly, aby pivko bylo pokaždý jak ze šestýho schodu (sedmej už by prej byl moc, hehe).

Přiznávám, že ne vždycky vím, co se životem, občas tápu, cejtim se zmatenej, nejistej nebo celkově na píču. Hierarchii hodnot mám ale v palici a srdíčku myslim jasně srovnanou. A moc dobře proto chápu, že pokud jsou na světě ještě místa, kde vám zvládnou natočit ideální pivo, stojí za to kurva žít.

beer

Síla nechť provází poctivý hostinský…

One thought on “ IDEÁLNĚ NATOČENÝ PIVO ”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s