Nikdy jsem netrpěla smutkem z toho, že začíná škola. Mně nevadí pondělí – já nesnáším neděli. Proto, že pak přijde pondělí. A srpen, to je jak neděle, co trvá měsíc. Deprese a strach, že už si nestihnu nic užít, protože pak přijde září, škola a debilský spolužáci, i když samotná realita nikdy nebyla horší než to očekávání. Nikdy. (Byť jsem nedávno zahlídla v Tesku obaly na sešity a rozklepaly se mi z toho veškerý vnitřnosti.)

Teď už do školy nechodím a léto mě nevzrušuje ani v červenci. Ano, mohla bych se chodit koupat, ale to bych se nesměla stydět v plavkách. A taky musela mít stále hladce oholený nohy a dostat volno v práci – což vzhledem k tomu, že nepracuju ani ve školství, ani v divadle, nehrozí. Období letních prázdnin je fajn snad jenom proto, že je v Praze míň lidí a aut.

1. září se sice do ulic vracej všichni fakani, ale na druhou stranu se před nima můžu zabalit do všech těch hezkejch svetrů a kabátků, co na ně v létě jen padá prach. Nemusím se nervovat, že si propotím celou košili ještě než na to jednání vůbec dorazím. Když je hnusně, tak se legitimně můžu dívat celej večer na seriály a nikdo (ani můj vnitřní rodič) mi na to nedokáže říct ani jedno „jdi se proběhnout ven”.

Zkrátka a dobře – Malíř Podzim už něžně halí pražské parky do pestrých barev a zve nás k procházce s někým blízkým či jen tak, k tichému usebrání nad rozmanitou a divokou krásou paní Přírody.

A proto já s prvním školním dnem zahazuju žiletky (i všechny svůdný blbý nápady s žiletkama spojený) a zavírám se na zbytek sezóny k Marťasovi na něco svařeného a alkoholického.

A navíc každej ví, že nabídka kvalitního sexu přijde v době neoholené spíš než když máte nalakovaný nehty na nohou a sexy spodní prádlo. Tak snad.

Já jsem (ne)připravená.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s