Moje babička je cool. Sice už není největší přebornicí přes křížovky celýho Pardubickýho kraje, chodí o dvou berlích pomaleji než maturanti z potítka, a když se jí zeptáte, kdo jí přivezl mlíko, odpoví vám hodinovou rozpravou, během níž shrne kompletní historii Dašic, napráská všechny milostný avantýry nebožky Babočkový z protilehlý bytovky a ještě u toho stihne vyfuckovat soudruha Babiše… ale je cool. Rozhodně víc cool, než bych byl v bezmála imobilním stavu já, tuplem v požehnanejch 91 letech.

Nevidíme se kdovíjak často. A když se vidíme, neprokecáme celý hodiny. Jsou to spíš takový ty obvyklý rodinný fráze, pár nadávek na politiku a tu zpovykanou mládež, a pak rámcová výměna informací, kdo z druhý větve famílie zrovna dělá bordel, jak se mi daří v práci a jestli už někdy narazila na Sudoku, co se jí nepodařilo vyluštit (tvrdí, že nenarazila… ale je mi jasný, že trochu podvádí a čumí do nápovědy). Prostě není to jak s nejlepším kámošem, ale vzpomínky zůstanou. A že je mám z dětství samý dobrý.

Samozřejmě i na dědu a druhou babičku, ale ty už tak nějak odnesl čas a pánbíček. Což se možná může zdát na první dobrou stejně na pytel, jako když tělo vypovídá službu, klouby bolej a oči nevidí. A jako když se z vitální bábušky, který byste důchod ani náhodou netipovali, stane fakt už devadesátiletá stařenka, co ji musíte obdivovat, že si umí jednou berlí podat druhou a že když se má sunout na hajzl rychlostí, při níž by mi pětkrát praskl močák, furt to provází úsměvem a hláškama s nadhledem. Jenže skutečnost, že tady pořád je, byť ne v top formě, mě prostě vždycky nabije optimismem.

Pochopitelně se ani na ty její narozky kdovíjak nevožerem, to dá rozum a žlučník. Přesto mi každej rok u novýho výročí poskočí srdíčko radostí, že další rok v klidu a s přehledem odkroutila. Víte, to je tak… já se totiž nemůžu zbavit pocitu, že zatímco velký a dobrý lidi často předčasně odcházej do věčnejch lovišť, kokoti jako Jakeš, Ovčáček nebo MikeJePán tu suverénně straší dál a dál. A výdrž mojí babičky mě v tomhle směru ujišťuje, že svět ještě je v jakýms takýms balancu.

Všude na světě stejný 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s