Další klasický atribut rozmarného mládí – dobrý zrak – je v čoudu. Už delší dobu jsem u sebe při čtení sms/knížek/dokumentů v práci pozorovala pohyby, které jsem znala spíš od lidí 50+. Nakrčenej nos, dramatické přivírání očí a posouvání čteného co nejdál od obličeje. Bezstarostný časy, ve kterých stačilo knížku prostě popadnout, přečíst a odložit, si vybavuju už jen rozmazaně, stejně jako všechna malá písmena.

Všichni, kdo v mém věku nosí brýle, mají ty na dálku. Ty na blízko znám samozřejmě od mámy a od babiček, ale vždycky jsem to považovala spíš za nějakou psychosomatickou pózu/homeopatický návyk. Asi jako pootevírání pusy při nanášení řasenky.

A pak jsem se ocitla v jednom museum shopu, kde měli krásné brýlky na čtení bez předpisu – prostě ty, co maj v drogerii, ale designové. Jedny měly ultra krásný tvar i barvu, tak jsem si je spíš z marnivosti zkusila a pak… pak se stal zázrak.

Jako by mi někdo přepnul zrak do HD. Jako by se písmenka zvětšila a zaostřila. Jako by mi na mobil někdo připnul lupu. Chtěla jsem tenhle kouzelný zážitek dopřát všem, tak jsem je hned nasadila vedlestojící kamarádce. K mému ohromnému údivu mi ale řekla, že s tím vidí hůř. Tomu se mi doteď nechce věřit, ale prosím, nikoho k většímu komfortu nutit nebudu, žejo…

Když vidíš takhle ostře, tak skoro ani nevadí, že vlastně furt zakopáváš o nějaký poselství z doby, kdy všechno bylo ulepený láskou a štěstím. Jasně, radost z ostrýho vidění sraček jistě nevydrží věčně, ale zatím je to celkem sranda. Zatím.

68a62a81f7daa796dcf3066873d904ad--trailer-park-boys-funny-shit.jpg

A co teprve kdybych si zašla na opravdický oční, tyvago…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s