Rozchod zní jako něco, při čem přijdeš o svýho partnera, ale u toho ztráty zdaleka nekončí. Nepřijdeš jen o milovanou osobu, ale o její sourozence, kamarády a kolikrát i o rodiče a prarodiče. Po ukončení vztahu, kterej trval dýl než rok (nemluvě o vztahu, kterej trval víc než rok hned několikrát) si nemůžete trvale rozebrat kamarády stylem „kdo koho přivedl, ten mu taky zůstane“. A i když by to bylo moc příjemný, tak nemůžete donutit lidi, aby se na vašeho ex vykašlali a bavili se už jenom s váma (a navíc, kdo by vám nosil drby, který na internetu nevystalkujete…).

Já měla (a furt mám) Michalovu rodinu fakt ráda. Sotva jsem se oklepala z nejhoršího a připustila, že tentokrát už to dohromady asi nedáme, mohla jsem proto začít obrekávat ztrátu širší rodiny. Líbilo se mi, že už jsem je znala, oni znali mě, věděli, co chci k Vánocům, a já naopak dokázala vyjmenovat jména všech bratranců, sestřenic, neteří i synovců.

Jsem asi nesmírně staromódní, ale já se vlastně nerada seznamuju s novejma lidma a s jejich lidma. Tinder jsem viděla jednou u kamarádky a doteď mě ta představa děsí (a krom toho tam bylo na můj vkus trochu moc ženatejch kámošů).

Ať jde o kamarádství, práci nebo partnerský vztahy, jsem až legračně loajální, ale ani ne tak z nějakých romantickejch důvodů, jako spíš z důvodů sociální fobie. Vím, že pro spoustu lidí jsou právě tyhle seznamovací orgie vzrušující a na flirtovačkách jsou závislí. Já ne. A Michal zřejmě taky zas tak ne – jinak bychom tím martyriem neprocházeli spolu tolikrát. Nerada hledám na někom novym jeho chyby a zvyky, který mě budou srát. Nerada odhaluju svoje slabosti a neřesti někomu, kdo si o mně myslí, že jsem fajn.

Možná vám představa, že se vídáte s rodinou svýho ex, způsobuje zimomriavky, ale když je vůle na obou stranách, neudělali jste si nic zlýho, jen už se prostě nemáte tolik rádi, tak to není tak strašný. Já jsem třeba fakt ráda, že mi Dan zůstal.

96d3466dda7e64074af521afc603022ac179802d06c70071070ffc4a2c01255a.jpg

Člověk se po rozchodu cejtí jako kretén – a když mu sem tam někdo z okruhu jeho ex řekne, že kretén je ve skutečnosti ten jeho ex, přece jen to trochu pomůže.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s