Už je to tady. Plíživě mi do života lezou děti. A já se dětí bojím. Nedokážu odhadnout míru s jakou na ně mluvit, takže buď jsem infantilní a chci po předškolákovi, aby mi ukázal jáák je velikýý nebo naopak holčičce, co sotva začala mluvit, vyprávím historky z firemního večírku. O něco „klidnější“ jsem kolem cizích dětí – ty totiž můžu jen tiše pozorovat a nemusím se bát, že zrovna u mě v náručí tomu kojenci upadne hlavička nebo že se mě nějakej mrňous zeptá, jestli mám hry v mobilu (mám, ale o ty se nedělim).

Většinou ty kolemjdoucí fakany samozřejmě odsuzuju, protože mluvěj sprostě, jsou na sebe zlí a nosej kožený kabelky LV, i když jim je sotva 12 let. Ale je jedna výjimka, kterou miluju a kvůli který je fajn jezdit metrem, když zrovna nemám na taxíka. A tou jsou školní mimopražské výlety.

Já jsem z Prahé, takže se na první jízdu metrem nepamatuju. Já si jen pamatuju, že jsme s mámou furt někam spěchaly a že jsem si i s panenkama hrála na to, že nestíháme. Ale tyhle děti nikam nespěchaj. Držej se tyčí a/nebo paní učitelky a s otevřenou pusou čuměj na zamračený lidi. Můžou mít možná mobily, tablety a fidget spinnery, ale stará dobrá černá díra a chrápající bezdomovec je zážitek, kterýmu se Minecraft nevyrovná.

Mimopražské děti v metru jsou budoucnost. Naděje, že svět je fantastický místo k životu a že i já se třeba zas jednou dostanu do míst a situací, který mě pozitivně překvapěj. Ta upřímná radost a okouzlení z MHD, na kterou se většinou jen nadává… za tu je budu milovat do tý doby, než se do Prahy vrátěj jako vysokoškoláci, co linky metra popisujou podle barev. Jako Michal například. Možná mě mělo varovat, když mi na prvním rande říkal, že domů jede zelenou.

Ale když jste zamilovaná, tak je i to brňáctví rozkošný. Když jste zamilovaná, tak je ten druhej pořád to dítě v metru, kterýmu odpustíte cokoliv.

wCbVjiM.jpg

Až teda na slovo koupágo, který se u kluků doma běžně používá.

Zas tak zamilovaná jsem asi nebyla.

One thought on “ DĚTI, CO JEDOU POPRVÝ METREM ”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s