Když se nad tim zamyslim, připadá mi docela dobře možný, že za náš rozchod se Zuzkou může blbě vybavená koupelna. V bytě mejch rodičů měla tahle místnost rozlohu střední garsonky, ale když jsem se ve dvaceti nastěhoval se Z. do nenápadnýho karlínskýho činžáku, byla tam koupelnička, že by se v ní Norbert Lichý nevotočil. A samozřejmě chyběla ta nejdůležitější část každý správný bádcimry, totiž vana.

Není sporu o tom, že sprcháč je plnej spěchu a stresu (a mě by vůbec nepřekvapilo, kdyby se jednou ukázalo, že je ještě ke všemu kancerogenní). Vana oproti tomu vyzařuje zenovej klid a nabízí svýmu návštěvníkovi takřka univerzální využití, co se prováděnejch činností týká.

Spousta lidí, třeba Gáta, za podobně polyfunkční nábytek označuje postel, což nelze rozporovat, ale já teda ještě nepřišel na aktivitu, kterou by šlo provádět v posteli a ve vaně ne. (Ale když se zkusíte vykoupat v posteli, Večerníček vás za to rozhodně nepochválí. Navíc povlíkání postele je vopruz, čistě povlíknout vanu zvládnete jedním otočením kohoutku.)

Jasně, na něco je postel trochu přirozenější, ale šikovnej člověk si přece vždycky nějak poradí. Ano, pokud nemáte rohovou vanu o objemu středně velký přehrady, tak v ní asi všechny polohy Kámasútry nevyzkoušíte – ale i v malý vaničce po nějakym štelování k zasunutí dospějete. Jistě, pokud při čtení ve vaně usnete, knížka už asi ke čtení nebude – ale když jste u knížky usnuli, asi to nebude takový veledílo, abyste toho museli litovat. Přirozeně, jsou věci na který je dobrý mít tak nějak suchý ruce – ale neni přece takovej problém, aby si požitkář věci ubalil nebo nalajnoval, ještě než leze do vody.

Postel je navíc přirozeně statická, vana nabízí dynamiku. Ať už samotnou dynamiku vodní hladiny (gumovou kačenku sice v posteli můžete položit na peřinu a hejbat pod ní nohama, ale nikdy to nebude takový), ale hlavně dynamiku způsobenou kohoutkem; Candy Crush Soda Saga je sice solidní gameska, ale nejlepší prokrastinování je prostě ráchání ve vlažný vodě, kterou člověk jednou za půl hodiny osvěží pár litránkama vřelý.

Vana navíc kromě toho, že dává pozitivním lidem spoustu skvělejch možností, jak trávit život, nabízí variantu i pro negativisty mezi námi. Z jistýho pohledu je to možná jedno, ale pokud byste se někdy odhodlali ke krajnímu řešení, je slušností myslet i na ostatní. A když si podřežete žíly v koupelně, půjde tato po nějakým oblíznutí dlaždiček cifem nadále používat. Postel, ve který vás našli, se ale bude vašim dědicům jen těžko prodávat.

https://i1.wp.com/media1.netnews.vn/archive/images/2015/04/12/144510_la3.jpg

Všeci sa zídeme raz v jednej vane.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s