Děkuju Danečkovi za zprávu o tom, že Michal si singl života užívá v dětskym pokojíčku u hraní Golden Axe. Taktně se tam ovšem pomlčelo o tý nový pani, co s ní teď Michal chodí ven. Jak to vím já? Ta pani je bohužel tak pitomá, že vše, co dělá, si dává na Facebook tak, že to může vidět každej. I já. A já prostě nemůžu nechat svoje detektivní nadání u ledu, zvlášť, když je to takhle jednoduchý…

Stalkovat nové kamarádky svýho kluka, se kterym jste se rozešli před takovou chvilkou, že mu ještě ani neumíte říkat ex, je samozřejmě hloupé a bolestivé. Pro jiné myšlenky teď v létě nechodím do sauny, ale do kina s klimatizací. Ideálně sama. Nejednotné reakce a vrtění ostatních mi nejednou zkazily celej zážitek. Takhle mi do toho nikdo nekecá, můžu usnout, můžu si pobrečet, můžu se smát čemu chci a hlavně – nemusím pak s nikym rozebírat svoje pocity, ale mám rovnou čas na aktivitu nejmilejší.

Hned co vylezu z kina, začíná divoká googlovačka. Jak se to stalo doopravdy a co ve filmu pozměnili? Jak ta hlavní ženská vypadala ve skutečnosti? Co si o tom myslej mudlové na ČSFD a co o tom soudí kritici (vzbudit ve mně očekávání je až nebezpečně jednoduchý, takže recenze jedu zásadně až po filmu)? U recenzí to ale nikdy nekončí. Co dělal režisér před tím a co bude dělat příště? Kolik to vidělo lidí a kolik to vydělalo peněz za první víkend? Kolik má ten nádhernej chlap, co hrál jeho kamaráda z práce, dětí a jestlipak už se rozvedl se svojí ženou? Přede mnou není žádná wiki rubrika Personal life v bezpečí. Chci to vědět všechno a taky se to všechno dozvim.

Než dojdu k Marťasovi na šláftruňk, jsem většinou na konci instagramovýho feedu scenáristovy milenky. Vědět o nějakém filmu a jeho okolnostech všechno si žádá úplně se do toho ponořit, napnout tu touhu po poznání a zapomenout na celej svět. Zapomenout na to, že před kinem jsem viděla tu jeho novou holku v plavkách. Že vím, že její teta nabízí štěňata a že loni na podzim se na svý promoci držela za ruku s nějakym brejlatym obejdou. Teď vím všechno o vraždě, která inspirovala vznik celovečeráku. Klín vytlučen klínem. Já můžu jít v klidu spát.

we-all-have-that-one-friend-who-could-work-for-5003863.png

Děláme to všichni. Já se k tomu aspoň umím přiznat.

3 thoughts on “ GOOGLOVAT SI FILM PO KINĚ ”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s