Agáta to nerada slyší, ale můj brácha Michal je od chvíle, co je single, dost v pohodě (aby ne, když to byl jejich asi osmaapadesátej rozchod). Vždycky když se teď někde potkáme, betelně si to užijem, jak se říká u nás v Žabinách. Tuhle jsme se sešli na máminejch devětapadesátinách a po tradiční monstrhostině, co by nasytila deset Libíčků v top žrádelní formě, jsme si chtěli oba dáchnout v pokojíku.

Lehnem si do betlí, jak naposledy někdy v pubertě, brácha hned vytuhne a i já skoro zabírám, když v tom si všimnu, že na mě z druhý strany místnosti pomrkává oldschoolová čtyřiosmšestka. Co pomrkává… normálně mi lascivně špitá zapni mě, zapni mě, jsem správně zapojená a připravená k tomu, abys mě zase jednou zmáčkl na těch správnejch místech. Tak jak to umíš jen ty.

Neodolal jsem tomu svádění a stlačil ohmataný tlačítko, co nám zamlada dovolilo strávit klidně měsíc ve společnosti Supaplexu, Secret Agenta, Sokobana a dalších krutopřísnejch pařeb, kterým by dnešní haranti vůbec nerozuměli. Zburcuju bráchu a vybírám, do čeho půjdem. Duna 2 ne, ta přeci jen chvíli trvá. Prehistorik je v bratrským módu „já chodim a ty mlátíš“ poněkud monotónní. Na Lemmings nemám náladu. Takže, jistě, klasika, Golden Axe.

Odenteruju to, navolím dva hráče, a pak využiju bráchovy rozespalosti a když najede screen s výběrem postav, přesně mířenou kombinací kláves si bleskurychle vyberu trpaslíka. Brácha mi sice řekne, že jsem píča, ale sám ví, že tenhle boj prohrál a že mi bude už celý odpoledne jen přicmrndávat. Protože trpaslík je pán.

Trpasličina pro mě byla odjakživa jasná volba. Jeho konkurenti v tomhle výběrku totiž nikdy za moc nestáli. Jednak je tu jakási upištěná ženská. Nechci bejt šovinista, ale… všichni víme, že na bojišti, když jde do tuhýho, chcete mít vedle sebe válečníka non plus ultra a ne nějakou modelínu, co vůkol pohazuje kozama a prdelí v rudejch bikinách a myslí si, že tím někoho dojme. Tady jde o život, ty nestydatá couro, ne o superlajky! Tak se koukej voblíknout a mazej zpátky k plotně, nakrmit ty zbloudilý děti, co tady co chvíli pobíhaj. A neser se do nelítostný práce chlapům.

Teda, chlapům… jak se to vezme. I ten svalouš v modrejch plavečkách, co se tváří jako novej Arnold, je voproti trpaslíkovi pro smích. Jasně ať si každej vystavuje svoje tricáky dle libosti, ať si klidně v podzámčí hraje na Mr. Universe a dojímá tím roztoužený děvečky na slámě. Já ho mám ale odjakživa prokouknutýho a tuhle nasteroidovanou latentní buznu bych proti těm obrům a drakům nepostavil ani při hrozící ztrátě posledního života. Koukat se na to, jak směšně kolem sebe kope a dělbuchama si kompenzuje svýho malýho dicka, je totiž horší než bojovat sám na hraně sil proti dvěma megarytířům.

Mimochodem, když už jsme u tý velikosti péra, málokde tak jasně platí, že malej trpaslík zvládne velký divadlo. Tohle konstatování jsem měl odjakživa za takovou tu naivní pohádku, kterou se malopéráci konejšej při pohledu na nás velenakládače (holt jsem byl v tomhle ohledu bystřejší než Marťas, kterej to zaznamenal teprve nedávno). Ale jestli někde prcek vopravdu zvládne zařídit opojnou estrádu, je to v Golden Axe. Zapomeňte na Tyriona, tenhle bůh krvavýho řemesla je ďábelským pokračovatelem Gimliho odkazu, jen mrštnějším, nelítostnějším a efektivnějším.

Nic není elegantnější než trpaslíkova kombinace výskoku a razantního úderu sekyrou. Ve fullcontactním boji je nenahraditelnej, protože akční rádius jeho zbraně je fenomenální a zásahy smrtící. I náskok do nepřítele s rozběhem je v jeho podání trik neskonale efektivní a díky nadčasovýmu zelenýmu overalu esteticky dokonalej. Pokud k tomu ještě přidáte drtivý údery blesků, když dojde na čáry máry, nelze o spasiteli tohohle digitálního království pochybovat.

Říká se, že žijeme v nestabilní době, kdy lze každou ikonu znesvětit, o všem pochybovat a sebečistší pravdu zastřít pod nánosem lží. Trpaslík z Golden Axe ale dokazuje, že  to tak úplně není – že ještě existujou konstanty, na které se můžete vždy spolehnout. A při každým pécéčkovým zvuku svištící sekyry vědět, že tu pořád jsou krásně čistý věci, pro který stojí za to žít.    goldenaxe

3 thoughts on “ HRÁT GOLDEN AXE ZA TRPASLÍKA ”

  1. Pingback: PINBALL – PDPSN

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s