Nejlepší věci na světě se dějou v posteli.

Spánek. Přitulení se k rameni. Sex nad ránem po večírku. Sledování seriálu.

Po rozchodu jsou tyhle vzpomínky tak jasný a konkrétní, že dokážou působit fyzickou bolest.  Ale protože lidská paměť je samozřejmě úplně na hovno, tak mi dovolte připomenout, že poslední dobou se v posteli dělalo spíš dusno, spali jste zádama otočenýma k sobě a taky jste se byli schopný urazit tak, že jste celou noc nespali, abyste si pohlídali, že se vzájemně nedotýkaj ani vaše peřiny.

Postel za to nemůže. Postel je nejlepší místo na světě a mít sám pro sebe velkou postel je zázrak. Místo chlapského ramene se přivinete k věži z krabic od pizzy a knížek. Mazlit se můžete s ženskejma časákama, nemusíte se stydět za roztrhaný pyžamo, naopak se v něm klidně můžete kouknout na všechny ty filmy, na který se s váma nikdy koukat nechtěl. A můžete si celou noc lakovat nehty a nikdo vám nebude říkat, ať s tim smradem táhnete do koupelny.

Jenže i když se tomuhle útulnýmu mixu drobných potěšení a prostoru dá říkat Domov, někdy se přistihnete, že vám ten bejvalej holt chybí. Ale i na to mám naštěstí lék. Vyhodím všechny ty krabičky od damejidlo, nabíječky, plata od ibalginů a posmrkaný kapesníky a převléknu si ten svůj Domov do nového povlečení.

Když si převleču postel, musím se jít celá vydrbat, namazat tělovým krémem, vypít bylinkovej čaj a pak teprve si smím nahá obřadně lehnout dovnitř – bez filmu, max. s knížkou. Jak tak nasávám tu vůni a vnímám texturu, tak většinou fakt na chvíli zapomenu, že svět i život je v prdeli. A když si pak na to zase vzpomenu, stačí si to volný místo zase zastlat literaturou, jídlem, maskama na obličej a jede se od znova. Život je kruh.

Nejlepší věci na světě se dějou v posteli. I když jste ty nejosamělejší lidi na světě.

2 thoughts on “ ČISTĚ POVLEČENÝ PEŘINY ”

  1. Pingback: VANA – PDPSN

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s