Když brečíš tak, že se na chvíli zarazíš a přemýšlíš, jestli jsi to vůbec ještě ty, nebo do tebe vstoupil někdo cizí, je nutný se sebrat a násilím se dovléct někam ven. Před lety, když jsme se s Michalem rozešli poprvý, a já řvala tak, že jsem se celá obrátila naruby,  mi osud do cesty přihřál saunu a těžko říct, jak by to se mnou dopadlo, kdybych se nenaučila ty nejhorší časy rozpouštět do dřevěný lavičky.

Nikdy předtím jsem do sauny nechodila – a) vedro, b) humusný nahatý chlápci, c) odporný nahatý ženský, d)/ vedro, e)obézní nahatá já). Ale Šárka, který jsem se tehdy držela jako klíště a šla bych s ní třeba i do kina na Babovřesky zkrátka saunu miluje a pokud jsem na ní nechtěla čekat v šatně, musela jsem jít taky. Brzo se ukázalo, že lepší lék na sračky neexistuje.

Vedro… jo. Vedro je tam takový, že nedokážu myslet na nic. Můžu celej den řešit, proč se mnou nikdo nevydrží, vzpomínat na křivdy ze školky a na tu divnou věc, co jsem někomu v roce 1999 řekla na chodbě na ZŠ. Můžu celej den na internetech stalkovat tu jeho novou holku a marně hledat aspoň kousek něčeho, proč by ji měl každej a zcela objektivně nesnášet. Ale jakmile si vylezu na nejvyšší lavičku v sauně, všechno zmizí. S každou další minutou je i čím dál víc jedno, jak u toho vypadám – a to jsem běžně zvyklá řešit, jestli v tom tričku nemám tlustý předloktí (mám.)

Můžeš klidně vypít sud vína, vykouřit dva kartony za večer a cestou domů to vzít přes mekáč. Můžeš vykoupit svýho vietnamce a sebenenávist zapíjet dvoulitrovou fantou. Můžeš se do svítích displejů mobilu a notebooku dívat třeba 48 hodin bez přestávky. Ale když se to v neděli vypotí v sauně, tak tomu ohmygod-somuchwellness-zen pocitu nezabrání NIKDO.

V nejhorším stavu jsem chodila snad 4x týdně. Pak stačilo jednou. Včera se Michal (znovu) odstěhoval a já cítím, že je nejvyšší čas si koupit permanentku a naložit se do finský, dokud nevyronim všechny případný slzy a budu moci odejít do kanclu, aniž by hrozilo, že se o mých failech bude mluvit i dole na vrátnici.

One thought on “ SAUNA ”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s